
Болт броні-футерувальні Болти-бронеболти-застосовуються в гірничодобувній промисловості і призначені для кріплення броньових облицювальних плит всередині футеровки кульових млинів, використовуваних для подрібнення рудовмісної породи. Фасонна потайна головка, дозволяє встановленому болту не виступати над поверхнею броньовий плити.
Залежно від умов експлуатації футерувальні Болти виготовляються з вуглецевих, нержавіючих або жароміцних сталей.
Футеровочні Болти це Кріпильні елементи для з’єднання броні (футеровки) з корпусної частиною механізму, на якому вона встановлена. Футерувальні Болти засновані на різьбовому кріпленні, а значить, функціонують в комплекті з гайками і шайбами.
Основні вироби, де застосовуються футеровки і футерувальні Болти це бункера, млини, хімічні апарати і травильні ванни. Оскільки Болти працюють у виключно складних умовах з регулярними динамічними і статичними перевантаженнями вони виробляються зі спеціальних вуглецевих сталей.
У тих випадках, коли їм належить працювати в умовах підвищеної температури, використовується жароміцні матеріали. Обов’язковою вимогою до цього виду болтів є наявність антикорозійної поверхні. Тому більшість футеровочного кріплення проводиться з нержавійки.
Основна сфера застосування бронеболтів це гірничодобувна галузь. Облицювальні плити встановлюються всередині кульових млинів або іншого обладнання, де відбувається подрібнення руди та іншої сировини. Бронеболти покликані щільно утримувати площини, на яких здійснюється подрібнення. Помел ведеться за допомогою важких падаючих куль і іншого ударного інструменту. Без використання футеровочних плит корпус млина швидко б деформувався.
Особливістю Футерувальних болтів є їх спеціальна головка. Завдяки її формі і розміру вона кріпиться на броню таким чином, що повністю ховається або зливається з поверхнею. Для цього на броні робляться спеціальні отвори, в які опускаються болти і стають «врівень» з поверхнею. Відповідно при установці Футерувальних болтів слід вибирати вироби з певним розміром головки, щоб вони могли виконувати свої Сполучні функції і при цьому не вилазити за краї броні. Існує дві форми головок: квадратні і овальні. Довжина болта може широко варіюватися в залежності від товщини броні.